Z wizytą w Sądzie Okręgowym – Rozprawa sądowa – art. 148 K.K

Wczoraj (17.04.2018 r.) członkowie Koła Naukowego Follow UP w ramach „Zawodowych czwartków” mieli możliwość uczestniczenia w rozprawie sądowej w sprawie o zabójstwo, którą prowadzi Sędzia Aleksandra Almert (sygn.6K65/17). Miejscem rozprawy był Sąd Okręgowy w Krakowie na ul. Przy Rondzie 7. Wydarzenie zorganizowane przez członkinie Koła wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród studentów, którzy zobaczyli działanie prawa od praktycznej strony. Rozprawa toczyła się na jednej z największych sal Sądu. Jak wiemy, rozprawy w Polsce mają charakter jawny – tak więc miejsca przeznaczone dla widowni zostały w pełni przez Nas wykorzystane!  OK. 50 członków Koła miało możliwość zapoznania się z procedurą postępowania, a także wsłuchania wystąpień zarówno obrońcy, prokuratora, oskarżonego, a także biegłego medycyny sądowej! Po zakończonej rozprawie, której finał będzie można zobaczyć w dniu 16 maja o godz. 11.00 – Pani Sędzia Aleksandra Almert po krótce nakreśliła Nam tok sprawy, a także przekazała cenne wskazówki na temat specyfiki pracy sędziego, jak również pracy w sądzie.

Bardzo cieszymy się, że mieliśmy możliwość znalezienia się na rozprawie o tak wysokiej randze. Dążąc do samorozwoju, czerpiemy wiedzę nie tylko w teorii, ale i również w praktyce!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.