XVIII Festiwal Nauki i Sztuki – „Proces Chrystusa”

„MOC ROZUMU”– to hasło przyświecało tegorocznemu Festiwalowi Nauki i Sztuki w Krakowie, który odbył się 18 maja 2018 r. na Rynku Krakowskim. Jest to czas, kiedy nauka „wychodzi” z sal wykładowych i laboratoriów na krakowski Rynek Główny, który przez trzy majowe dni zmieni się w Festiwalowe Miasteczko Naukowe.

Patronem XVIII Festiwalu jest wybitny polski psychiatra – prof. Antoni Kępiński, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku. Dorobek naukowy Profesora dowodzi jak wielki jest potencjał ludzkiego intelektu.

Studenci z Naszego Koła dumnie reprezentowali Uniwersytet Pedagogiczny, a przy tym Instytut IPAiE. Nasi koledzy pod opieką dr Tomasza Szeląga wyreżyserowali „Proces Chrystusa”, czyli wielką inscenizację i improwizację. W rolę sędziów, prokuratorów, obrońców wcielili się studenci prawa i administracji. Co ważne, w symulacji współczesnego procesu Jezusa, pominięte zostały kwestie religijne, sacrum, a spektakl opierał się na sprawach normatywnych i proceduralnych postępowania, w zgodzie z obowowiazujacym w tamtym czasie prawem rzymskim.

Nasi koledzy zaprezentowali się w togach, aby oddać charakter i powagę insenizowanego procesu, przedstawiając akt oskarżenia przeciwko Jezusowi, a także mowę obrońców.

Gratulujemy odwagi i do zobaczenia w przyszłym roku!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.