XVIII Festiwal Nauki i Sztuki – „Prawo do posiadania broni w Polsce i na świecie”

18 maja 2018r., oprócz „Wielkiej inscenizacji procesu Chrystusa” na Krakowskim Rynku, odbyło się spotkanie w murach Uniwersytetu Pedagogicznego.

Tematem wydarzenia było „prawo do posiadania broni”, podczas którego wysłuchaliśmy wykładu połączonego z prezentacją przygotowaną przez studentki prawa i administracji- Zuzannę Popiel, Marię Mirochna i Dominikę Składnik.

Wszyscy jednak niecierpliwie czekaliśmy aż głos zabiorą nasi goście- panowie Aspiranci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Panowie z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Oprócz ciekawych informacji, które przekazali nam Panowie Policjanci, gdzie odpowiedzieli też na nasze pytania, mogliśmy oglądać broń, na której pracują. Przy prezentacji przedstawili mechanizm jej zastosowania i okoliczności w jakich jest używana. Każdy z nas mógł poczuć jej ciężar na własnych dłoniach- jest cięższa niż mogłoby się wydawać. 🙂

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania z jakim spotkaliśmy się że strony naszych gości! Liczymy, że to nie było ostatnie spotkanie! Za organizacje i pomoc z całego serca dziękujemy dr Małgorzacie Kmak!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.